איך משיגים זכאות לדרכון פולני כישראלים

זכאות לדרכון פולני

זכאות לדרכון פולני

האם אתם אזרחים ישראלים שמקווים לשים יד על דרכון פולני? אם כן, אז הגעתם למקום הנכון. החל משנת 2021, ניתן לישראלים להגיש בקשה עבור אזרחות פולנית ולקבל דרכון פולני – אך רק אם הם עומדים בקריטריונים מסוימים.

ישנם יתרונות רבים לבעל דרכון פולני, כולל היכולת לנסוע בחופשיות בתוך האיחוד האירופי. אם אתם אזרחים ישראלים המעוניינים להגיש בקשה לדרכון פולני, מאמר זה יספק את כל המידע הדרוש לכם. המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על דרישות זכאות עבור אזרחות פולנית וכיצד להגיש בקשה לדרכון פולני.

מי זכאי לקבל דרכון פולני?

כדי שיהיה לכם זכאות לדרכון פולני, עליכם להיות מסוגלים להוכיח שלפחות אחד מסבא או סבתא שלכם נולד בפולין לפני ה-1 בינואר 1951. זה אומר שאם רק אחד מארבעת הסבים שלכם נולד בפולין לפני תאריך זה , אז אתם  תהיו זכאים לדרכון פולני. עם זאת, אם אף אחד מהסבא או הסבתא שלכם לא נולד בפולין לפני 1951, אז אתם לא זכאים לדרכון פולני.

לאחר שווידאתם שלפחות אחד מסבא וסבתא שלכם אכן נולד בפולין לפני 1951, השלב הבא הוא לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים הקשורים לתהליך הלידה וההגירה שלהם. אלה יכולים לכלול תעודות לידה, דרכונים שהונפקו על ידי מדינות שונות (כולל ישראל), תעודות התאזרחות שהונפקו על ידי מדינות אחרות (כמו ארה"ב), רישומי נישואין ועוד. באופן אידיאלי, כל ראיה תיעודית צריכה לכלול את שמות שני ההורים של כל סבא וסבתא רלוונטי וכן את תאריכי ומקומות הלידה שלהם.

הגשת בקשה לדרכון פולני 

לאחר שאספתם את כל המסמכים הרלוונטיים המוכיחים לפחות את לידתו של סבא או סבתא שלכם בפולין לפני 1951 – ובהנחה שהם עומדים בכל שאר דרישות זכאות לדרכון פולני – תוכלו להתחיל בתהליך הגשת הבקשה לדרכון הפולני שלכם. ברוב המקרים, זה כרוך בהגשת טופס בקשה מקוון במשרד הפנים בוורשה או במשרד אזורי אחר בפולין, בהתאם למקום שבו בדיוק גרו או נולדו סבא וסבתא. 

כמו כן, יהיה עליכם לספק תיעוד תומך הכולל עותקים של כל המסמכים הרלוונטיים שהוזכרו לעיל וכן עותקים של זיהוי תקף כגון רישיון נהיגה או תעודת זהות שהונפקה על ידי המדינה, הן מעצמכם והן מכל בני משפחה אחרים הכלולים בטופס הבקשה כגון בני זוג או ילדים מתחת לגיל 18.

לאחר הגשת כל המידע הנדרש שאומת על ידי נציג רשמי ממשרד הפנים בוורשה או משרד אזורי אחר, הפונים יקבלו הודעה אם בקשתם אושרה או נדחתה בתוך 30 יום לאחר הגשתו. אם יאושרו, המועמדים יקבלו אזרחות פולנית החדשה תוך 6-8 שבועות לאחר ההודעה.

לסיכום הכתבה בנושא זכאות לדרכון פולני

אם אבותיכם נולדו בפולין לפני שנת 1951, תוכלו להגיש בקשה ולקבל אזרחות פולנית בתוקף היום. התהליך מצריך איסוף ראיות כגון תעודות לידה ומסמכים נוספים הקשורים לתהליכי הגירה יחד עם מילוי טופס בקשה מקוון עם תיעוד נלווה כגון תעודה מזהה תקפה עם תמונה כמו רישיונות נהיגה או תעודות זהות שהונפקו על ידי המדינה מכל בני המשפחה הכלולים בטופס הבקשה (בני זוג /ילדים מתחת לגיל 18). 

כמו כן, השגת זכאות לדרכון פולני היא לא עניין של מה בכך אבל זה שווה את זה בשל כל היתרונות שהוא מספק כמו גישה לנסיעות חינם בתוך מדינות האיחוד האירופי ומחוצה לה! אם אתם אזרחים ישראלים המבקשים להיות זכאים עבור אזרחות פולנית, ביצוע כל הדרישות הדרושות המפורטות לעיל חיוני כדי להבטיח שהבקשה שלכם תצליח. בהצלחה!

תפריט נגישות