המדרגות הספרדיות ברומא

המדרגות הספרדיות נבנו כדי לחבר בין שגרירות הכס הקדוש לדום של הכנסייה טריניטה דיי מונטי (למעלה). גרם מדרגות מונומנטלי עם 135 מדרגות ומערכת ניקוז מוגבהת (הנחשבת לעתים קרובות למדרגות הראשונות), שנבנתה על ידי הדיפלומט הצרפתי אטיין גפייר בשנים 1723-1725. הוא הוריש קרן של 20,000 סקודי לקישור כנסיית טריניטה דיי מונטיס בחסות מלכי צרפת בורבון (בורבון) עם השגרירות הספרדית (המדרגות העליונות) וארמון הקודש פאלאצו מונטלדסקי (מדרגות תחתונות).

המדרגות הספרדיות תוכננו על ידי האדריכלים האיטלקים פרנצ'סקו סנקטיס ואלסנדרו ספצ'י בסגנון הבארוק ונבנו בין השנים 1723-1725

בתמיכת הדיפלומט הצרפתי אטיין גפייר. במרכז הכיכר למרגלות המדרגות נמצאת מזרקה דקורטיבית בעיצובו של ג'יאן לורנצו ברניני ונקראת Barciacca. מזרקת המים המתוקים שלמרגלות גרם המדרגות היא Fontana della Barcaccia המתורגמת כ"מבצר הסירה המכוערת "מכיוון שהיא צורת ספינה שקועה למחצה שהוזמנה על ידי האפיפיור אורבן השלישי ונבנתה על ידי האב והבן ברניני.

בראש המדרגות הספרדיות נמצאת הכנסייה טריניטה דיי מונטי מהמאה ה -16 שנבנתה על ידי מסדר המלך הצרפתי לואי ה -12 בכסף צרפתי

הוא מכיל את אחת מיצירות המופת היקרות ביותר של רומא, Deposizione של דניאלה דה וולטרה, מאסטר מאניסטי איטלקי שיצר כמה יצירות מרשימות משלו, אך זכור אותו בעיקר בזכות הקשר הבלתי נפרד שלו עם מיכלאנג'לו. מדרגת האספנית ברומא נבנו בין השנים 1723-1726 בסגנון רוקוקו. המדרגות מובילות מפיאצה ספאניה אל כנסיית המנזר הצרפתית טריניטה דיי, שנבנתה בין השנים 1502 עד 1587.

יצירת מופת זו נחשבת לגולת הכותרת של תקופת הבארוק ברומא ונבנתה לחיבור המדרגות הספרדיות ברומא עם הכנסייה על פסגת המונטי

המדרגות הספרדיות, שהושלמו על ידי האדריכל פרנצ'סקו סנקטיס בשנת 1726, הן אחת המונומנטים המפורסמים ביותר בדמות המרכז ההיסטורי המוגן על ידי אונסק"ו של רומא.

במאה השמונה עשרה

הכנסייה עמדה בראש המדרגות הספרדיות בחסות מלך צרפת, ודיפלומטים צרפתים מימנו את בניית המדרגות, שלשמה נקראו La Scalinata di טריניטה דיי מונטי. הכנסייה שעל גרם המדרגות הספרדי הזה נקראת כיום Santissima Trinitas dei Monti (Trinita de i Monti, Trinita C. de Mont), אך במקור הייתה כנסייה צרפתית.

הכיכר שעליה ממוקם גרם המדרגות נקראת פיאצה ספאניה (Piazza Spagna)

ששמה את שמו מארמון מונלדשי (Monaldeschi Palace), שנקנה על ידי הכתר הספרדי. החלק הספרדי של השם מתייחס לשגרירות ספרד בכס הקדוש הממוקם בפיאצה ספאניה (הכיכר הספרדית) למרגלות האנדרטה. שגרירות ספרד הייתה גם במאה ה -17 בכיכר אפיאצה ספאניה שהיתה ממוקמת על המדרגות ונקראה בשמה המדרגה האספנית.

המדרגות הספרדיות ברומא (שם איטלקי

Scalinata della Trinita dei Monti) מורכבת מ -12 רמפות ו -135 טרפן ונחשבת למדרגות הרחבות והארוכות ביותר באירופה, ומקבלת בברכה מיליוני תיירים ורומאים בכל עת של יְוֹם. מיקומה המרכזי בעיר רומא הופך אותה לתחנת ביניים בלתי נמנעת בכל טיול ברחובות הצרים והמקסים המובילים לפנורמה עוצרת נשימה של החיים המודרניים וההיסטוריה העתיקה המתכנסים למקום אחד, המקשרים את פיאצה די ספאניה לכנסייה הגותית טריניטה דיי. מונטיס. המדרגות הספרדיות נחשבות למקום המנוחה לאחר טיול ארוך בעיר רומא, אך צו חדש משנת 2019 אוסר לשבת על המדרגות כדי לשמר אותן.

בסיס האבן הגדול נראה כמו אחד מהאובליסקים הרבים שהובילו על ידי הקיסרים הרומיים כל הדרך החוצה ממצרים

אבל האובליסק הסלוסטי הממוקם בראש המדרגות הספרדיות הוא למעשה העתק רומאי חכם. מזרקת ברקצ'ה למרגלות המדרגות נבנתה בשנים 1627-29, והסיבה לכך מיוחסת לפייטרו ברניני ובנו ג'יאן לורנצו ברניני, שהיה אחראי על חלוקת המים מהאקווה ורג'ין, אחד מימי קדם של רומא. אמות המים, ששוחזרו מאז. עלינו גם לציין שבית ג'ון קיטס המשקיף על המדרגות הספרדיות הוא יותר מסתם הבית בו הוא מת – אם שחפת – הוא גם הבית בו התגורר – והפיכתו למוזיאון של רומא הרומנטית ראויה.

ג'קי

היא תיירת מלונדון שביקרה ברומא בפעם הראשונה ולא רצתה למסור את שם משפחתה. המדריך שלה נשאר במרכז העיר ויצא למדרגות הספרדיות לפני שחזרה הביתה. בשנת 2005 הוציאה להקת הרוק האמריקאית Revolution את קטע מתוך אלבומם The Story of a Stranger שבו מילות השיר היו "רומא בוערת, וניתן לטעום את הגלברים" תוך כדי הליכה במדרגות. נראה שזה לא מתאים לשאר הנקודות המפורסמות שעל המדרגות, אבל יש לפחות חלק מההיסטוריה של צעדים אלה, כולל פתיחת מקדונלד'ס הראשונה באיטליה ב -20 במרץ 1986. הדבר עורר מחאות שגרמו לראש העיר של עיר בצפון איטליה להשיק את תנועת ה- Slow Food, הקיימת בין היתר נגד מזון מהיר.

תפריט נגישות