המוזיאונים המרשימים ביותר בעולם

אם אתם חובבי אומנות, היסטוריה ותרבות, תרשו לנו להניח שאתם חולמים לבקר במוזיאונים הכי מפורסמים ומרשימים ברחבי העולם.

אם כבר חסכתם לחופשה הבאה שלכם, או שלקחתם הלוואה בתנאים טובים, או כל הלוואה אחרת שתוכלו לעמוד בה. כל מה שנשאר לכם זה לבחור את היעד הבא אליו תטוסו, ואנחנו כאן לעזור.

מה זה מוזיאון?

מוזיאון הוא בניין או מקום המציגים פריטים בעלי עניין אמנותי, תרבותי, מדעי או היסטורי.

ניתן למצוא מוזיאונים בכל רחבי העולם, כאשר חלקם מפורסמים יותר מאחרים. כמה מוזיאונים נוצרו כדי לתעד את ההיסטוריה ואחרים נוצרו כדי להציג את מה שיפה בעולם שסביבנו.

מוזיאון יכול להיות בניין או מקום המציגים פריטים בעלי עניין אמנותי, תרבותי, מדעי או היסטורי. זה יכול להיות גם מוסד עם אוספי אמנות וחפצים אחרים ומשימה לחנך את הציבור על אמנות ותרבות.

למוזיאון מטרות רבות אך מטרתו העיקרית היא לחנך את הציבור לאמנות ותרבות.

מה צריך לדעת עבור ביקור במוזיאון?

מוזיאונים הם מבנים המאכלסים אוספים של חפצים וחפצים אחרים בעלי חשיבות אמנותית, תרבותית, היסטורית או מדעית.

כשאתם מבקרים במוזיאון יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון. הדבר הראשון הוא לדעת על מה המוזיאון. הדבר השני הוא לדעת מה אתם רוצים לראות במוזיאון. כדאי גם להיות מודעים לכמה זמן ייקח לכם לראות הכל במוזיאון וכמה זמן ייקח לביקורכם. זה יעזור לכם לתכנן את היום שלכם בהתאם כך שלא תפספסו שום דבר חשוב או תבזבזו יותר מדי זמן על משהו שלא שווה את זה.

כאשר מבקרים במוזיאון, יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון לפני שנכנסים. הדבר הראשון הוא לדעת על מה המקום; ממה מורכב האוסף שלו, מי בנה אותו וכו'. שנית, צריך להיות מושג מה הם היו רוצים לראות כשהם נכנסים פנימה (בין אם זה חלקים ספציפיים או סתם מה שתופס

הם מציגים אוספים ופריטים היסטוריים כמו ציורים, פסלים ומאובנים. בחלק מהמוזיאונים יש גם תערוכות מיוחדות המתמקדות בפריטים מודרניים יותר כמו ביגוד או מוצרים.

הדבר הטוב ביותר במוזיאון הוא שאתם יכולים לקחת את הזמן שלך כדי להסתכל על כל הפריטים השונים בפנים וללמוד עליהם.

ארבעת המוזיאונים המרשימים ביותר בעולם

כמובן שישנם המון סוגים של מוזיאונים מרשימים בעולם, אך נכון לכתיבת מאמר זה אלו הם ארבעת המוזיאונים המרשימים בעולם:

הלובר – פריז, צרפת

אף רשימת מוזיאונים לא יכולה להיות שלמה, מבלי להזכיר את הלובר. זהו ביתם של יצירות אומנות מפורסמות כמו "ונוס דה מילו", "הניצחון המכונף של סמותרקה" וכמובן, "מונה ליזה" של לאונרדו דה וינצ'י.

ביקור בלובר מאפשר לגלות אמנות מערבית, מימי הביניים ועד המאה ה-19, כמו גם מספר רב של תרבויות עתיקות. הארמון הגדול שבו שוכן המוזיאון, שנבנה בסוף המאה השתים עשרה, הוא שיעור אמיתי באדריכלות. מעון מלכותי זה היה גם ביתם של ראשי מדינות צרפתיים עד 1870, והוא מהווה נדבך עיקרי בהיסטוריה של פריז ושל צרפת.

מוזיאון המטרופוליטן לאמנות – ניו יורק, ארה"ב

מוזיאון המטרופוליטן לאמנות, אשר מכונה "המט", הוא מוזיאון האמנות הגדול ביותר בארצות הברית. המקום מציג למעלה מ-5,000 פריטי אמנות מרחבי, ומאז הקמתו ב-1870, תמיד שאף להיות יותר ממוזיאון שמציג חפצים נדירים ויפים. 

מדי יום, האמנות מתעוררת לחיים בגלריות המוזיאון ובאמצעות התערוכות והאירועים שבו, חושפת רעיונות ומספרת על תרבויות שונות. 

במט תמצאו גם ציורים אירופיים – יצירות של בוטיצ'לי, רמברנדט, ורמיר, דגה, רודן וכו' – וגם אוספים נדירים כמו האוסף המצרי.

המוזיאון הבריטי – לונדון, בריטניה

המוזיאון הבריטי בלונדון נוסד בשנת 1753 ופתח את שעריו בשנת 1759. זה היה המוזיאון הלאומי הראשון שכיסה את כל תחומי הידע האנושי, והיה זמין למבקרים מכל העולם. גם כיום, אף מוזיאון אחר לא מחזיק במגוון כה רחב של אוספים בעלי משמעות. 

במוזיאון כ-8 מיליון פריטים, אשר מאפשרים לחקור את המגוון יוצא הדופן של תרבויות אנושיות, מקהילות קטנות ועד אימפריות עצומות. גם כאן יש גלריה של עתיקות מצריות, אחת הגדולות מחוץ למצרים, כולל אבן הרוזטה, שנחצבה בשנת 196 לפני הספירה.

גלריית אופיצי – פירנצה, איטליה

גלריית אופיצי המפורסמת, מאכלסת את הקומה הראשונה והשנייה של בניין גדול שנבנה בין 1560 ל-1580, ועוצב על ידי ג'ורג'יו וזארי. תמצאו בו אוספים ייחודיים של פסלים וציורים עתיקים, וגם אוספים נפלאים מהתקופה המודרנית. 

הגלריה מתהדרת באוסף מרהיב של פסלים עתיקים ממשפחת מדיצ'י, המעטר את המסדרונות וכולל העתקים רומיים עתיקים של פסלים יווניים אבודים.

חוץ מזה, באופן טבעי המוזיאון מציג שלל עבודות של אמנים איטלקים: בוטיצ'לי, מנטניה, קורג'יו, לאונרדו, רפאלו, מיכלאנג'לו, קראווג'ו ועוד.

לסיכום

אחד המוזיאונים האלה תפס את תשומת ליבכם? אתם יכולים להגיע אליו באמצעות הלוואה לחופשה בתנאים משתלמים. אנחנו מאחלים לכם חוויה תרבותית, מהנה ומרגשת.

אך חשוב שתדעו שאם אתם אינכם יכולים לעמוד בהחזר ההלוואה היא יכולה להוביל להליכי הוצאה לפועל ודברים אחרים. ולכן חשוב שתדעו מה אתם עושים לפני שאתם עושים לוקחים הלוואה שלא תצליחו לעמוד בה.

תפריט נגישות