טיפול בקנדידה דרך תפריט

פרוביוטיקה יכולה לעזור להיפטר מהרעים כמו קנדידה אלביקנס וגם לווסת את המעיים שלך, ובכך להבטיח שהרעלים או חלקיקי המזון הבלתי מעוכלים ששמרים יכולים להאכיל מהם חופשיים ועוזרים לגרש אותם מהגוף. אתה לא רוצה לקחת פרה-ביוטיקה בניסיון להיפטר מהקנדידה, שמכילה חיידקים ושמרים מועילים, אבל אתה יכול להוסיף אותם יחד עם מזונות מותססים כאשר הקנדידה שלך בשליטה.

קשה להיפטר מקנדידה מבלי לשנות את התזונה שלך

גם אם אתה נוטל תרופות אנטי פטרייתיות, אתה צריך להסיר מזונות המעודדים צמיחת יתר. דיאטת הקנדידה מחייבת אנשים להימנע ממזונות ומשקאות המגבירים את הסיכון לצמיחת יתר של קנדידה. אלה כוללים גלוטן, סוכר, משקאות אלכוהוליים וסוגים מסוימים של מוצרי חלב.

דיאטה זו מבטלת סוכר

גלוטן, אלכוהול, מוצרי חלב מסוימים ותוספים לא בריאים, אך מעודדת פירות דלי סוכר, ירקות לא עמילניים ומזונות ללא גלוטן. בהתבסס על התיאוריה שמזונות אלו גורמים לצמיחת יתר של קנדידה, הדיאטה מסלקת סוכר, קמח לבן, שמרים וגבינה. שורה תחתונה: דיאטת הקנדידה צריכה להגביל קבוצות מזון מסוימות כדי להפחית את הדלקת ובסופו של דבר לרפא זיהומי קנדידה.

אין מחקרים קליניים התומכים ביעילות של דיאטה נגד קנדידה זו, למרות שדיווחים אנקדוטיים מראים שאנשים עשויים להרגיש טוב יותר. באופן לא מפתיע, אנשים רבים הבחינו בשיפור בתסמינים השונים של דיאטה זו.

בסך הכל

דיאטה זו נועדה להפחית דלקת וכוללת מזונות בריאים שיכולים להועיל למעיים ולהפחית את הסיכון לקנדידה לאורך זמן. שורה תחתונה: דיאטת הקנדידה מקדמת צריכה של מזונות מלאים דלי סוכר, ירקות לא עמילניים, חלבונים בריאים, משקאות נטולי קפאין ודגנים ללא גלוטן. בשורה התחתונה: דיאטת הקנדידה היא תזונה אנטי דלקתית ועשירה בחומרים מזינים שיכולה להציע יתרונות בריאותיים רבים בנוסף להפחתת גדילת יתר של קנדידה. תזונה עשירה בפחמימות עלולה להגביר את שכיחות הקנדידה אצל אנשים מסוימים, אך אין ראיות לכך שהיא מגבירה את הסיכון לזיהום (15).

סינתיה סאס, MD, עורכת של Healths Nutrition, אומרת שמערכת חיסונית מוחלשת ותזונה דלה בחומרים מזינים ועשירה בסוכר יכולים גם הם לגרום לקנדידה לגדול.

הוא מאמין שאהבתי למתוקים, מאפים ולביבות, שעשירים בסוכר, עבדה יד ביד עם אנטיביוטיקה שמקדמת צמיחת יתר על ידי האכלת השמרים בגופי. למרות המחסור בנתונים קליניים התומכים בהנחה זו, דיאטות מבוססות קנדידה הפכו פופולריות להפליא בשנים האחרונות, במיוחד בקרב אנשים עם זיהומים חוזרים ונשנים של שמרים בנרתיק.

במקרה כזה

ביטול מזונות אלו מהתזונה יכולה למנוע את גדילת הקנדידה. בתיאוריה, לאנשים יכולים להיות סיכון נמוך יותר לפתח זיהומי קנדידה אם הם נמנעים ממזונות המעודדים צמיחת שמרים. כמו כן, חלק מהדיאטות המבוססות על קנדידה ממליצות להגביל מזון על בסיס שמרים, אם כי גם לכך אין ראיות. חלק מתכניות הדיאטה של קנדידה ממליצות על הגבלת דגנים, שחלקם פירשו כמשמעותה שדיאטה נטולת גלוטן יכולה לסייע במניעת זיהומי שמרים.

על פי מקורות מסוימים

אכילה והימנעות ממזונות מסוימים יכולים להפחית או למנוע הדבקה בשמרי קנדידה. מספר מחקרים בדקו ישירות את השפעות הדיאטה על זיהומי קנדידה. לפיכך, בעוד שתזונה יכולה לעזור לשמור על מערכת חיסונית חזקה, אין זה סביר שתעזור להתגבר על רבים מהמצבים הגורמים לזיהום בקנדידה.

כדי לרפא את זה, הם ממליצים לאכול דיאטה מגבילה שמבטלת מזונות שמאמינים כי הם מעודדים צמיחת קנדידה, לרוב כולל סוכר, קמח לבן, גבינה, קפאין, מזונות המכילים שמרים כמו בירה, יין, חומץ ולחם, ולפעמים וירקות ופירות עמילניים. דיאטת הקנדידה מצוטטת לעתים קרובות על ידי מטפלים ברפואה משלימה ואלטרנטיבית כדרך לטפל בצמיחת יתר לכאורה של אורגניזם פטרייתי המופיע באופן טבעי במעיים בשם קנדידה אלביקנס, המכונה גם תסמונת שמרים. אנשים על דיאטת קנדידה מגבילים או נמנעים ממזונות מסוימים, כגון סוכר, גלוטן, אלכוהול ומוצרי חלב מסוימים, שיכולים לקדם את הצמיחה של שמרי קנדידה בגוף.

יש להשתמש בדיאטת קנדידה רק בתחילת זיהום שמרים או כאשר הסיכון שלך לקנדידה עולה (לדוגמה

בעת נטילת אנטיביוטיקה). למרות שדיאטת הקנדידה מונעת מזונות מיותרים רבים כמו אלכוהול ובשר מעובד, היא יכולה לחסל גם מזונות מזינים כמו חלבון מן החי, אגוזים ודגנים מלאים. זכרו שדיאטת הקנדידה המוצקה כוללת חלבון רזה, שומנים צמחיים איכותיים (כגון אגוזים, זרעים ושמנים), ירקות לא עמילניים, פירות בעלי ערך גליקמי נמוך, עשבי תיבול ותבלינים.

על ידי הסרת דגנים

סוכר, פירות, עמילן ואלכוהול מהתזונה שלך תוך שלושה עד חמישה ימים, אתה יכול להתקדם מאוד במאבק בצמיחת יתר של קנדידה. עם זאת, לפני המעבר לתזונה חדשה, מומלץ להתחיל בניקוי קנדידה ולשטוף את מערכת העיכול כדי להסיר עודפי קנדידה מהגוף. זה עשוי להיות היתרון העיקרי של דיאטה נטולת קנדידאזיס, במקום מניעת צמיחת שמרים במערכת העיכול.
עבור מידע אודות מיטל כדורי נטורופתית מקצועית וטיפול בקנדידה דרך תפריט מומלץ לגלוש לאתר mkdiet.co.il

למעשה

כאשר קנדידאזיס בשליטה, זה יכול לסייע לעיכול ולספיגה של חומרים מזינים. כאשר מערכת החיסון שלנו אינה מתפקדת כראוי, קנדידה יכולה להתפתח לקנדידה ולהתפשט לחלקים אחרים בגופנו, ולגרום לתסמינים מחמירים, לרוב במעיים. קנדידה בזרם הדם או באיברים חיוניים, שהם איברים שאנשים צריכים כדי לשרוד, עלולים לגרום לזיהומים חמורים.

מיני קנדידה גורמים לזיהומים הנעים בין מחלות ריריות מסכנות חיים ועד לתהליכים פולשניים שיכולים להשפיע כמעט על כל איבר

זיהום בקנדידה שכיח במיוחד בקרב אנשים עם סוכרת והשמנת יתר. קנדידה עלולה לגרום גם לזיהומים בציפורניים, בקצוות הציפורניים ובזוויות הפה.

זיהומים אלו נגרמות על ידי משהו שכבר נמצא בגוף שלך

אורגניזם פטרייתי (שמרים) הנקרא קנדידה. קנדידה היא פטרייה שנמצאת בפה, במערכת העיכול ובנרתיק, כלומר פטריית שמרים. זה אולי נראה מוזר לחשוב על זה, אבל בדרך כלל הפטרייה חיה בחלקים שונים של הגוף שלך. הפטרייה שגורמת לרוב לקנדידה עורית היא קנדידה אלביקנס.

קנדידה

היא זיהום פטרייתי המתרחש עקב צמיחת יתר של קנדידה. קנדידה, המכונה בדרך כלל "קנדידה", היא זיהום פטרייתי שעלול להשפיע על גברים ונשים בכל הגילאים בכל חלקי הגוף. תסמונת קנדידה בילודים היא תסמונת ייחודית של דלקת עור מפוזרת של יילודים הנגרמת על ידי זיהום בקנדידה.

נשים עם זיהומים פטרייתיים חוזרים מודעים היטב לתופעות הלוואי של צמיחת יתר של קנדידה

פריחת שמרים מטרידה בנרתיק, הגורמת לגירוד ו/או צריבה מגרים ולהפרשה עבה ולבנבנה. בעוד שבדרך כלל אנו חושבים על זיהום שמרים בנרתיק כאשר אנו חושבים על בעיית שמרים בגוף, הסימנים של צמיחת יתר של קנדידה יכולים להיות הרבה יותר עדינים ומעורפלים, כגון עייפות, נפיחות, אקזמה, קשקשים, תשוקה לסוכר וזיכרון ירוד. כאשר תתחילו להתאים את התזונה שלכם להקפאת השמרים, ובמיוחד לאחר שתתחילו ליטול תוספי תזונה לשבירת שמרים, אתם עשויים להבחין בעלייה ניכרת בתסמינים לא נעימים. עם זאת, יותר מדי של שמרים זה בגוף או על העור יכול להוביל לזיהומים.

תפריט נגישות