כיפה גאודזית מחירים

אולי לא תראו הרבה רחובות נורמליים בעיר, אבל אם ראיתם את הכיפה הגאודזית של יועץ תכנון העיר צפון דקוטה אריק מקאפי, אתם יודעים מה זה. זה לא שונה ממבנה קונבנציונאלי והיא מערכת הבנייה היעילה ביותר שיש. כיפות גיאודזיות עברו פטנט בשנת 1951 והופכות פופולריות יותר ויותר בקרב רוכשי בתים המעוניינים במבנה ייחודי העמיד במזג אוויר קשה ובאסונות טבע. ניתן להמיס את הכיפה תוך מספר שעות, עם כמה שינויים קלים בלבד שבבניין החיצוני והפנימי.

המשטח המעוקל של הכיפה מבטיח זרימה טבעית של האוויר הפנימי וזרימת האוויר היעילה בתוך הכיפה תורמת לחיסכון באנרגיה. המבנה הכדורי של כיפה מאפשר לאנרגיית אוויר להסתובב ללא מכשולים.

צורת הכיפה מעניקה לכיפות אפקט אווירודינמי, המוזיל את עלויות החימום, הקירור והאוורור.

ככל שמטאורולוגים צופים סערות אלימות עוד יותר בעתיד

בעלי בתים מוצאים דרכים פשוטות וגאוניות למזער את הפגיעות שלהם, כגון בניית בית כיפה. כיפות גיאודטיות שימשו בהצלחה חיל המהנדסים של צבא ארה"ב והמנהל הלאומי לאוקיאנוסים ואטמוספירה (NOAA) במשך למעלה מ- 25 שנה.

כיפות גיאודזיות הגיוניות לחלוטין עבור קונים צעירים שרוצים בית חסכוני יותר באנרגיה, אך אינם נרתעים מהאסתטיקה הכיפה. הם זולים לבנייה, קלים לתחזוקה ותא עץ לבנייה למאה ה -21.

אם אתה משתמש בכיפה שלך כסוף שבוע בחצר האחורית לילדים שלך לשחק בחממת הכיפה, תמיד יש אפשרות להוסיף מעט נוצץ אדריכלי לחלל. יתרונות הכיפות בפנים הם תקרות גבוהות, חומרים איכותיים ומגוון רחב של אפשרויות תאורה ואוורור.

כיפות גיאודטיות מבריקות במינימום כמות החומר הדרושה לסגירת חלל נתון

למעשה, לגיאודזיות יש נפח קטן בהרבה מכל קונסטרוקציות אחרות המיוצרות בשוק. למרות שהכיפה משתמשת בחומר פחות, בתים כיפיים זולים משמעותית מבתי ארגזים דומים. הם משתמשים בכשליש עץ פחות, בדומה לארגזים הגדולים של הבית.

רבים מיצרני הקתדרלות ברשימה שלנו מציעים עיצובים שונים של בתי קתדרלה גיאודזית, אשר דורשים מעט עד ללא זמן הרכבה בנוסף למגוון חומרים וחומרים שונים.

החומרים לכיפות אלה קלים להשגה ונדרשים רק כלים סטנדרטיים לבניית כיפה כזו

בהתבסס על הניסיון שלך בתכנון, ייצור ובנייה, תוכל להתאים אישית את הבנייה המאפשרת התאמה וגימור הטובים ביותר עבור הכיפה הגיאודזית שלך. כדי לקבל כיפה עם שלוחות קונבנציונליות, מהנדסי מבנים ואדריכלים צריכים לתכנן בסיס שעובד בשבילכם. כיפה גיאודזית היא חלל סגור, ולכן היא מהווה אלטרנטיבה משתלמת לכיפה או כיפה מסורתית.

בית בעל כיפה יהיה בעל שטח פחות של 30 אחוז מאשר בית מלבני בגודל דומה. כיפה, שיש לה שטח גג גדול יותר מאשר בית מלבני טיפוסי, מאבדת פחות חום לתשתית.

אם אתה שוקל כיפת בד

טיפי או יורט, כדאי לשקול גם לבנות כיפה ללא מסגרת. כיפה היא אפשרות כיפה פשוטה – להוספת כיפה, שיכולה לשפר את האור הטבעי ואת האוורור של הכיפה. זהו טונר עור שמאוורר בכדי למנוע עיבוי לחות מחמשת הפאנלים העליונים של כיפה לאחד. אתה יכול גם להשתמש בצורת כיפה שונה אם המדרון אינו מספיק למחסום קרח. לנוכח הגיאומטריה המסובכת של כיפות גיאודזיות, בוני הקתדרלה מסתמכים על שולחן עם אורך תומך וגורמי אקורד. כדי לקבוע את גורם האקורד ואת זווית הכיפה, גורם האקורד הוא מספר המוכפל ברדיוס של כיפה, המציין את אורך השכבה. באמצעות תוכנת דוגמנות תלת מימד נעשה שימוש בתחזיות גיאומטריות עם מספר נוסחאות מתמטיות שתיאר דייוויד קרושקה. למרות שלא נדרשת מתמטיקה מטורפת, ניתן לראות כיצד החלקים החתוכים קשורים לכיפה שאתה בונה. המחיר לכל תוכנית קומה זוכה לאדריכל, מעצב, בונה, משרד אדריכלות ו / או החברה או החברה של הבונה.

BFI

הוא שותף שותף של Pacific Domes ומקבל 5 $ מכל כיפה שנמכרת כשלוחצים על קישור זה. סקירה כללית של כל הכיפות המוצעות כעת הובילה אותנו למסקנה שאין שתי כיפות זהות. שאבנו מהמשאבים של עשרות שנים של בניית כיפות לשחק עם כיפות שמחוברות אליהן ומסביבן.

רומניה ביודומס

היא חברה שמתכננת בתים סביב כיפות גיאודזיות, שניתן להפעיל את הדגמים שלה מחוץ לרשת, לעמוד ברעידות אדמה ורוחות קשות ולעבוד ברשת. ישנם נושאים רבים שלא נפתרו עם בתים כיפתיים ומשוב מאחרים הביא אותנו להדגיש כי עדיין יש עלויות בנייה, אך לכיפה יש את היתרון שהיא זולה מאוד ובעלת פוטנציאל לייצר בתים בחצר האחורית המלאות קהילה. אנחנו חלק מסטארט-אפ בשם Geoship, שמשתמש בחומרים לבניית דירות חדשות בצורת גאודות – כיפות – ומתכנן לייצר בית בחצר האחורית – קהילה שלמה תמורת 1,000 דולר למטר מרובע, או 2,500 דולר לשנה.