כיצד עושים טיפול שורש

ייתכן ששמעת על טיפול בשורש מחבר שעבר את ההליך, או שרופא השיניים שלך תיאר אותו כפתרון הטוב ביותר לשן חולה. טיפול שורש מתבצע כאשר שן משומרת נפגעה מעששת קשה, סדקים או טראומה. זה אולי נראה מפחיד, אבל זו אחת הדרכים הטובות להציל שיניים הגוססות או בסיכון גבוה לזיהום. טיפולי שורש משמשים לתיקון שיניים נגועות או מודלקות.

לאחר טיפול שורש, כתר השן המשוחזרת יהיה בעל מראה אסתטי ויפעל בצורה מושלמת. לאחר השלמת הטיפול בשורש, מונח כתר על השן כדי להגן על שורש התעלה וליצור חותם כדי להבטיח שלא יכנסו חיידקים נוספים.

טיפול שורש לא רק מבטל את הכאב, אלא גם מביא את השן למצב טוב. לחץ כאן למידע נוסף על המוצרים והשירותים הטובים ביותר לטיפול בשיניים.

להלן רשימה של צעדים שרופא השיניים שלך צריך לבצע אם

הוא או היא רוצים לבצע טיפול שורש קונבנציונאלי עבור השן שלך. הצעדים הבאים נועדו לך אם רופאי השיניים שלך ימלאו אחר הצעדים הבאים כאשר הם מציעים לך טיפול שורש קונבנציונאלי על השיניים.

השלב הבא בתהליך טיפולי השורש הוא לנקות ולעצב את התרשים, ורופא השיניים שלך יחתום את תעלות השורש והחללים הנקיים.

במהלך טיפולי שורש אין צורך בכתר שיניים, אך יש צורך בחיזוק שיניים. לאחר מילוי התעלה, החור בשן מתמלא בחומר שבדרך כלל הוא זמני ונשמר במקומו עד שניתן להניח את הכתר על השיניים, שהוא בדרך כלל השלב האחרון בטיפול שורש.

טיפול שורש אינו כואב

אך יכול להקל על אי הנוחות ולהחזיר את בריאות השיניים ותפקודן. זה יכול להציל שן שאחרת ייתכן שיהיה צורך להסיר אותה לחלוטין ועלול לגרום לשן להיות שבירה יותר. טיפולי שורש אינם רק כואבים, אלא גם יכולים להחזיר את הבריאות, התפקוד והשיניים למצב תקין.

תעלת השורש הראשונה שמבוצעת על גבי שן אינה יכולה להוביל לכך שרופא השיניים מציע לשן טיפול נוסף לאחר טיפולי השורש

אם העששת התקדמה מעבר לדיסק החניכיים לשורשי התעלה, אין כל ערובה שניתן יהיה להפסיק אותה ללא טיפול שורש. יש גם סיכוי שטיפול שורש לא יעבוד כמו שצריך לאחר שהזיהום התבסס בשן. עם זאת, אם עששת כבר משפיעה על תעלת השורש, האפשרויות עבור רופא השיניים שלך עשויות להיות מוגבלות לטיפול שורש על השן המוכתרת או אם היא כבר מושפעת מעששת. השלב הראשון בטיפול שורש הוא בדיקת השן, שמבטיחה כי רופא השיניים שלך מבין את אופי הבעיה שלך ומסוגל לטפל בה בצורה יעילה.

אם רופא השיניים שלך ממליץ על מילוי או טיפול שורש

חשוב להציג תוכנית טיפול פרטנית כך שאין לך תסמינים כלל. כאשר הרופא הרופאים הרפואי שלך רושם טיפול שורש לשן הקדמית שלך, עליך להבין היטב מה הכרוך בהליך וכיצד השן שלך תהיה שונה לאחר מכן. לפני שעוברים ניתוח שורש, יש לבדוק את השן שטופלה לאחרונה לאיתור תסמינים כמו כאב, קהות ונפיחות.

לאחר תעלת השורש

רופא השיניים הכללי או רופא האנדודונט ינקו ויאטמו את השן, יסירו וינקו את העיסה הנגועה. סיבוך שכיח של טיפול שורש הוא כאשר אורכו של תעלת השורש אינו מנוקה לחלוטין, ממולא או חסום. עם זאת, במהלך טיפול שורש, רופא השיניים יכול להסיר דלקות בעיסות ולהחליפן במילוי שיניים. לפני שתבצע טיפול שורש, אנדוסקופיסט יספק לשן שלך המלאה באופן קבוע מילוי קבוע כדי להגן עליה מפני חיידקים. מכיוון שטיפול בשורש דורש שני ביקורים, הרופא האנדודונט יכניס סידן הידרוקסיד לתעלה כדי להרוג את החיידקים.

במקום להסיר את השן כולה, רופא אנדודונט ממליץ להסיר את מסת התא הנגועה רק מהשן עם תעלת השורש. רופא שיניים המטפל בבעיה בחלק הפנימי של השן מוציא את העיסה הפגועה מאותה שן דרך תעלת שורש, אך לא את כל השן.

אם העיסה נדבקה או נדבקה

הדרך היחידה להציל את השן היא דרך תעלת שורש. כאשר מנקים את שורשי החניכיים והשן כדי להסיר את החיידקים הגורמים לזיהום, הטיפול מתעכב וחומר המילוי מונח בשורש. כאשר רופא שיניים או רופא שיניים מבצע טיפול טיפולי שורש, השן משתחררת מעור העיסה, אך לא כל השן. השן מתה וכאשר השן הנגועה מתה, יש צורך בתעלת שורש.