מה זה ניתוח החלפת מפרק ברך בשיטה קינמטית וכל המידע על ניתוח זה

ניתוח החלפת מפרק ברך בשיטה קינמטית היא טכניקה כירורגית שפותחה על מנת לשפר את איכות החיים של חולי דלקת מפרקים ניוונית.

ניתוח זה צובר פופולריות בשנים האחרונות מכיוון שהוא מציע מספר יתרונות כמו זמן החלמה מהיר יותר, שיעורי סיבוכים נמוכים יותר ועלות נמוכה יותר.

מה זה ניתוח החלפת מפרק ברך בשיטה קינמטית

ניתוח החלפת מפרק ברך בשיטה קינמטית הוא הליך כירורגי המשתמש ברכיב עצם הירך להחלפת מפרק הברך הפגוע.

זהו אחד ההליכים הנפוצים ביותר להחלפת מפרק ברך שניתן לבצע במסגרת חוץ. זה ידוע גם כניתוח ברך ארתרוסקופי או הפחתה פתוחה וקיבוע פנימי (ORIF) של הברך.

ניתוח החלפת מפרק ברך בשיטה הקינמטית כולל בדרך כלל חתך ברגל התחתונה, המאפשר הכנסת מצלמה קטנה למפרק שלכם, המאפשרת למנתחים לראות מה הם עושים בזמן שהם מבצעים את עבודתם.

מה חשוב לדעת על ניתוח החלפת מפרק ברך (בשיטה קינמטית)

ניתוח החלפת מפרק ברך קינמטי הוא סוג של ניתוח שבו המנתח משתמש במכשיר רובוטי הנשלט על ידי מחשב לביצוע הפעולה.

הדבר החשוב ביותר שיש לדעת על ניתוח החלפת ברך קינמטי הוא שאינו מצריך הרדמה כללית. אתם יכולים להיות ער והכרה במהלך כל ההליך ולא תצטרך לעבור הרדמה כללית.

ניתוח קינמטי להחלפת מפרק ברך קיים כבר יותר מ-20 שנה, אך הוא עדיין נחשב להליך ניסיוני.

מה היתרונות של ניתוח החלפת מפרק ברך בשיטה קינמטית?

ניתוח החלפת מפרק ברך בשיטה הקינמטית הוא הליך זעיר פולשני העושה שימוש ברובוטיקה וטכנולוגיית מחשוב. זוהי אפשרות לשקול כאשר אתם מחפשים ברך חדשה או כאשר הברך הנוכחית שלכם לא מתפקדת היטב.

לעוד פרטים אתם מוזמנים להיכנס לאתר של פרופ' רונן דבי, שם תוכלו לשאול רופא מומחה לגבי הבעיה שלכם ולקבל את הפתרון הטוב ביותר עבור הבעיה שלכם.

השיטה הקינמטית מציעה מספר יתרונות, כולל:

  • ניתוח זעיר פולשני.
  • פחות איבוד דם.
  • פחות כאב ונפיחות במהלך ההליך.
  • זמן החלמה משופר.

השלבים של ניתוח החלפת מפרק ברך בשיטה קינמטית

ניתוח החלפת ברך בשיטה הקינמטית הוא הליך כירורגי הכולל החלפת מפרק הברך הפגוע במפרק מלאכותי. המפרק החדש מחובר לעצם הירך, ויש לו מנגנון כדור ושקע.

ניתוח החלפת מפרק ברך בשיטה הקינמטית נעשה לרוב בשני שלבים. השלב הראשון כולל הסרת כל הרקמה הפגועה והכנת העצם להשתלה של מפרק ברך תותב. בשלב זה מנתחים יוצרים באמצעות מקדחה פתח בחלק העליון של עצם הירך, אשר ישמש כחלק ממנגנון ציר למפרק הברך התותב החדש.

השלב השני כולל השתלת מפרק ברך תותב למקומו על גבי עצם מוכנה וחיבורו לרצועות ולשרירים על מנת להחליף את הברך הישנה בברך מלאכותית. הליך זה יכול להתבצע באמצעות ניתוח פתוח או ארתרוסקופי, תלוי כמה נזק צריך לתקן וכמה גישה יש למנתחים מבחוץ

תופעות הלוואי של הניתוח

ניתוח החלפת מפרק ברך בשיטה קינמטית הוא ניתוח העושה שימוש במכשיר כירורגי הנקרא ארתרוסקופ כדי להסיר ולהחליף את העצם והסחוס הפגועים במפרק הברך.

חלק מתופעות הלוואי הללו שכיחות יותר מאחרות, אך הן יכולות לכלול:

  • כאבים ברגל או בירך.
  • תחושת כבדות ברגל או בירך.
  • נפיחות ונוקשות ברגל או בירך.
  • צליעה עקב חולשת שרירים.

סיכום

מקווים שנהנהיתם לקרוא עוד מידע לגבי הנושא של ניתוח החלפת מפרק ברך בשיטה קינמטית ושענינו לכם על כל השאלות שלכם, אך חשוב להדגיש כי מאמר זה הוא אינו תחליף לגבבי התייעצות עם רופא מומחה בתחום אשר יוכל לספק לכם מענה מדוייק יותר לגבי השאלות שלכם ופתרונות עבור הבעיה שלכם.

לכן חשוב שלא תפעלו על דעת עצמכם ותגרמו לנזק גדול יותר.

תפריט נגישות